Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu | Japonia
18532
page,page-id-18532,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,,qode-theme-ver-5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Japonia

Od 2014 roku nasza szkoła prowadzi różnorodne działania oparte na przyjaźni polsko-japońskiej.

Zapraszamy japońskich gości, byli u nas m.in.: Daisuke Mori (szef kuchni, pracujący obecnie w Hong Kongu) – prowadził warsztaty kulinarno-fotograficzne; Erika Matsushita (artystka teatralna i fotografka) – prowadziła lekcje japońskiego i warsztaty z kaligrafii.

W 2015r. pierwszy raz gościliśmy grupę dzieci z prywatnej szkoły judo ,,King’s Academy’’ Bunji Matsushity (mistrza Judo, pedagoga, zasłużonego w promocji Polski w Japonii) z Matsuyama.

W 2016r. rozpoczęliśmy projekt ,,Zderzenie kultur_Polska-Japonia’’. Rodziny z Poznania gościły młodzież z Tobe – miasta z prefektury Ehime słynącego z manufaktur porcelany. Uczniowie zwiedzali Poznań, byli w Fabryce Porcelany w Chodzieży oraz w Pałacu w Czerniejewie.

Obecnie przygotowujemy się do wyjazdu do Japonii.

27 marca wyruszamy, żeby spotkać się z naszymi japońskimi przyjaciółmi,

podziwiać kwitnące wiśnie i poznać japońską kulturę!

mgr sztuki Zuzanna Lenartowicz-Malcher

.