Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu | Mejkerzy
18384
page,page-id-18384,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,,qode-theme-ver-5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Mejkerzy

Mejkerzy to długofalowy projekt animacyjno-kulturalny, który obejmuje kilkumiesięczne spotkania z uczniami  klasy III bT Fototechnik – Technikum nr 6 (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu). Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu przez okres trzech miesięcy. Finał, w formie projektu audiowizualnego, będzie miał miejsce w Centrum Amarant podczas tegorocznej edycji Short Waves Festival.

Wydarzenie około filmowe odbyło się 25 marca 2017

MEJKERZY performance

Centrum Amarant, Słowackiego 19, 60-101 Poznań

Unikatowe wydarzenie okołofilmowe połączone z prezentacją prac młodych twórców. Działanie ma charakter performatywny, przenikają się w nim różne formy wypowiedzi – ruch, obraz, instalacja. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w centrum poznańskich Jeżyc!

Podczas spotkań warsztatowych, uczestnicy poznają festiwal od strony merytorycznej, kuratorskiej, organizacyjnej i producenckiej. Zrealizują praktyczne ćwiczenia z tworzenia koncepcji projektów, budowania oprawy audiowizualnej oraz tworzenia identyfikacji graficznej i projektowania budżetu. Koncepcja uczniowskiego projektu powstanie w oparciu o wybrany film z przygotowanej selekcji filmów krótkometrażowych.

Inicjatywa ta po raz pierwszy pojawia się w programie Short Waves Festival jako efekt zaobserwowanej potrzeby angażowania publiczności we współtworzenie wydarzeń kulturalnych. To nowe doświadczenie, zarówno dla uczniów, jak i dla organizatorów, którzy pierwszy raz wystąpią w roli animatorów, wspierających grupę młodych entuzjastów w tworzeniu lokalnych wydarzeń audiowizualnych.

Twórcy/klasa 3bT Fototechnik:
Natalia Banasiak, Ewa Burzyńska, Wojciech Drobiński, Zuzanna Jankowska, Zuzanna Kaczmarek, Urszula Kilichowska, Monika Korytowska, Patrycja Kowalewska, Katarzyna Krzyżaniak, Sandra Kurzawska, Karolina Kutera, Lidia Maciejewicz, Dagmara Przybysz, Martyna Rojek, Oliwa Stróżyk, Anita Szponar, Filip Wrębel, Julia Zwarycz, Julia Żytkiewicz

Prowadzenie projektu:
Sylwia Czubała, Ola Gwiazda, Paweł Piekarski

Po wydarzeniu MEJKERZY performance

Przedstawiamy fotograficzny zapis z naszego wydarzenia około filmowego „MEJKERZY performance” w ramach Short Waves Festival 2017.

Młodzi Mejkerzy zaprezentowali w swoim działaniu ruchowo-wystawienniczym własną interpretację nastroju i doznań poświęconych: odmienności, życiu w społeczności, jak i próbie interpretacji relacji międzyludzkich, nie zawsze łatwych do opowiedzenia. Młodzież używając medium filmu i fotografii budowała nowe narajcie w odniesieniu do miejsca i czasu ekspozycji. Kolejnym elementem działania był ruch performatywny w otoczeniu scenografii świateł i odbiorców, między którymi symultanicznie występowali twórcy.

Kartki fotograficzne uczestników projektu były dodatkowym prezentem dla osób odwiedzających Centrum Amarant.

Dziękujemy przybyłym gościom oraz fundacji Ad Arte, a w szczególności Sylwii Czubała i Oldze Gwiazda, które wspierały Mejkerów podczas trwania całego projektu.

Fotografie z wydarzenia:  Karol Wysmyk

Wydarzenie na fb - dołącz!
Miejsce naszego wydarzenia filmowego
Centrum Kultury Amarant
Plakat Mejkerzy performance - pobierz!

zsz1 poznan mejkerzy plakat
Media o nas