Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu | Po Lekcjach
13982
page,page-id-13982,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_updown_fade,page_not_loaded,boxed, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,,qode-theme-ver-5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Po Lekcjach

W naszej szkole prowadzonych jest wiele prężnie działających kół zainteresowań, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Zajęcia z hatha jogi

N sali gimnastycznej odbywają się zajęcia z hatha jogi. Uczniowie i nauczyciele dzięki nim mogą nie tylko zwiększyć elastyczność swojego ciała, ale również zrelaksować się po trudach całego tygodnia.

„Biegaj z Opel Szpot” – Biegi rekreacyjne

Od stycznia do września nasza szkoła bierze udział w rywalizacji szkół w biegach rekreacyjnych tzn. nie liczy się w nich wynik sportowy, najważniejszy jest sam udział. Zawody odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Im więcej uczniów ze szkoły wystartuje, tym większe szanse na zdobycie wysokiej nagrody pieniężnej dla szkoły.

Klub Czytelnika

W bibliotece odbywają się spotkania Klubu Czytelnika. Zajęcia adresowane są do wszystkich szkolnych entuzjastów czytelnictwa. Podczas comiesięcznych spotkań dyskutujemy o ulubionych książkach, wybranych tytułach i aktualnych nowościach.
Każdy może zaprezentować swój punkt widzenia.

Koło Przedsiębiorczości

– zajęcia wyrównawcze dla uczniów z problemami edukacyjnymi

– przygotowanie do egzaminu zawodowego dla klas ZSZ

– udział w Olimpiadzie wiedzy konsumenckiej

– motywowanie do zdobywania wiedzy i działania w przedsiębiorczości

Zajęcia logopedyczne

– ćwiczenia usprawniające zaburzone funkcje mowy

– doskonalenie techniki czytania

– rozwijanie umiejętności wypowiadania się

– ćwiczenia oddechowe

Zajęcia fakultatywne z matematyki dla Maturzystów

Powtórzenia materiału, rozwiązywanie testów maturalnych.

Zajęcia fakultatywne  z języka polskiego dla Maturzystów

Ćwiczone są praktyczne umiejętności niezbędne do zdania egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, w tym: testy, analiza utworu poetyckiego, formułowanie wypowiedzi ustnej w funkcji argumentacyjnej.

Koło Historyczne

Zajęcia mają na celu rozwój zainteresowań młodzieży tematyką historii Polski,regionu i historii powszechnej.Głównym celem zajęć jest również przygotowywanie do konkursów i olimpiad przedmiotowych na terenie szkoły i poza nią. Poza tym młodzież może uczestniczyć w wykładach i warsztatach organizowanych przez IPN na temat wydarzeń z najnowszej historii Polski oraz współuczestniczyć w realizacji projektów edukacyjnych z ramienia Centrum Turystyki Kulturowej Trakt-Bramy Poznania ICHOT.

Florian Team Girls

Grupa taneczna działająca w naszej szkole. Choreografie, które tańczymy, to połączenie aerobiku, tańca, gimnastyki i elementów akrobatycznych w rytm muzyki. Jesteśmy Mistrzami Poznania w Aerobiku Grupowym 2016. W naszym team’ie panuje przyjazna i miła atmosfera, a cotygodniowe spotkania, to oprócz ciężkiej pracy wiele zabawy, śmiechu i radości.

Sportowe

piłka siatkowa

koszykówka

aerobik

Szkolne Koło Młodego Managera

Artystyczne

malowanie na szkle, makietowanie, decoupage i wiele innych…

Liga Obrony Kraju

Zajęcia strzeleckie oraz udział w zawodach.

Matematyczne

Dodatkowe zajęcia dla miłośników liczb.

Foto/\/graficzne z elementami informatyki

Językowe