24 kwietnia 2025 roku na zawsze zapisze się w naszej pamięci jako dzień pełen emocji i wzruszeń. Uroczyste otwarcie Dziedzińca Wybitnych Absolwentów przebiegło w radosnej atmosferze, stając się okazją do spotkania po latach.
Swoją obecnością zaszczycili nas panowie:
- Michał Bartoszak,
- Jerzy Brzęczek,
- Tadeusz Fajfer,
- Krzysztof Kotorowski,
- Marek Łbik,
- Paweł Matuszak,
- Witold Rewers,
- Dariusz Wojciechowski,
- Zbigniew Zakrzewski.
Chcemy wyrazić głęboką wdzięczność zarówno wobec absolwentów, którzy mogli tego dnia być z nami, jak i tych, którzy z innych, równie ważnych powodów nie mogli uczestniczyć osobiście:
- Arkadiuszowi Głowackiemu,
- Robertowi Kolendowiczowi,
- Grzegorzowi Mielcarskiemu,
- Arkadiuszowi Radomskiemu,
- Mirosławowi Szymkowiakowi
- Szymonowi Ziółkowskiemu.
Każde z ich dokonań, pasja i profesjonalizm stanowią dla nas nieustanne źródło inspiracji oraz motywacji do osiągania najwyższych celów. To oni pokazują, że osiągnięcia rodzą się z determinacji, dzielenia się doświadczeniem i nieustannej pracy nad sobą. Ich historie przypominają, że choć nasze drogi mogą być różne, łączy nas wspólna tradycja kształtowania wartości, które budują nie tylko nas, ale i naszą przyszłość.
Z radością powitaliśmy także pana Mieczysława Petlickiego, byłego nauczyciela wychowania fizycznego, oraz panią Elżbietę Kirchner, wieloletnią dyrektor ZSZ1 i nauczycielkę języka polskiego. Ich obecność, jako nauczycieli niektórych spośród naszych wybitnych absolwentów, nadała wydarzeniu symbolicznego wymiaru, podkreślając więź między różnymi pokoleniami.
Wydarzenie uświetniły występy artystyczne, w wykonaniu Wiktorii Szymańskiej, dwojga absolwentów naszej szkoły Pauliny Dewickiej i Krystiana Duplagi oraz nauczyciela języka polskiego pana Radosława Kowalskiego. Uroczystość poprowadzili: Anna Deska i Kamil Krause. Akompaniował znakomicie Jakub Szkoda, a nad realizacją multimedialną czuwał Michał Kuśnierczak.
Pan dyrektor Daniel Andrzejewski wręczył naszym wyjątkowym gościom prezenty – odręczne portrety, stworzone przez uczennice naszej szkoły. A autografy naszych gości, złożone na reprodukcjach portretów, pozostaną cenną pamiątką na długie lata.
Spacer po dziedzińcu i jego zwiedzanie były okazją do wspólnych zdjęć, rozmów, wspomnień i wzruszeń. Dziedziniec Wybitnych Absolwentów to miejsce, które będzie przypominać o relacjach, jakie łączą nas, niezależnie od upływu czasu.
Podczas wydarzenia gościliśmy także przedstawicieli: Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Dziękujemy wszystkim gościom za dołączenie do nas podczas tego wyjątkowego dnia! Za obecność, refleksje oraz dzielenie się cennymi wspomnieniami, które uczyniły to wydarzenie niezapomnianym.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!























































