Michał Bartoszak
To lekkoatleta, wybitny biegacz długodystansowy, olimpijczyk z Aten (2004), wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski.
Reprezentant Polski na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w: Stuttgarcie (1993), Goteborgu (1995), Atenach (1997), na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 1998 roku oraz w lekkoatletycznym Pucharze Europy w: Rzymie (1993), Walencji (1994) i Lille (1995). W 2003 r. zwyciężył w California International Marathon. Pozostaje też wciąż rekordzistą trasy w wyścigu Congress Avenue Mile w Austin (USA), gdzie w 1992 roku pobiegł milę w 3:47,80.
Już jako junior drużynowo i indywidualnie zdobywał mistrzostwo kraju w biegach od 1000-1500m. Poprawił także rekord Polski juniorów w biegu na 5000 m.
W trakcie swojej seniorskiej kariery był 6-krotnie Mistrzem Polski w biegach na 5000 m, 3000 m z przeszkodami i w biegu przełajowym, halowym mistrzem Polski na 1500 m (1994) oraz rekordzistą Polski na milę w hali i na 2000 m na stadionie otwartym.
Po zakończeniu aktywnej kariery był trenerem: Michała Kaczmarka – lekkoatlety, mistrza Polski na 5000 m i 10 000 m oraz Edyty Lewandowskiej, mistrzyni Polski w maratonie.
Nadal aktywnie wspiera rozwój dyscypliny prowadząc obozy biegowe i programy treningowe dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania.

Jerzy Brzęczek

Piłkarz – grający na pozycji ofensywnego pomocnika, trener piłkarski, selekcjoner drużyny narodowej.
Reprezentant Polski i srebrny medalista olimpijski z 1992 r. (Barcelona) w drużynie Janusza Wójcika. Kilkukrotnie pełnił funkcję kapitana reprezentacji.
Zawodnik polskich klubów m.in. Olimpii Poznań, Lecha Poznań, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Górnika Zabrze i GKS Katowice.
Występował również w barwach drużyn zagranicznych: z Tirolem Innsbruck (1995-1997) dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Austrii, z Makabi Hajfa wywalczył tytuł mistrza Izraela. Grał także w LASK Linz, Sturmie Graz, FC Kärnten oraz Wackerze Innsbruck.
W latach 2018–2021 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. W tym okresie w eliminacjach do Euro 2020 drużyna zajęła 1. miejsce w grupie, zapewniając sobie awans na mistrzostwa.
Oprócz aktywnej działalności sportowej występował jako ekspert piłkarski i komentator na antenach Polsatu, Canal+ Sport i TVP Sport.
Tadeusz Fajfer
Bramkarz i trener piłkarski, wychowanek legendy poznańskiego Lecha – Tadeusza Polki. Piłkarską karierę rozpoczynał w 1980 roku w Lechu Poznań.
Później był zawodnikiem Lechii Gdańsk, z którą wywalczył Puchar i Superpuchar Polski w 1983 roku. W tymże roku bronił w barwach Lechii w meczach Pucharu Zdobywców Pucharów, w tym z Juventusem, jedną z najlepszych drużyn Europy w tamtym okresie. Wybronił m.in. rzut karny wykonywany przez Paolo Rossiego (króla strzelców Mistrzostw Świata z 1982 r.).
W kolejnych latach kariery grał dla Chrobrego Głogów, Czarnych Wróblewo, VfL Herzlake i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Wystąpił w 36 meczach I polskiej ligi piłkarskiej (8 w Lechii i 28 w Dyskobolii).
Po zakończeniu aktywnej kariery sportowej, został trenerem bramkarzy Dyskobolii, kierownikiem drużyny i zajmował się skautingiem, wyszukując utalentowanych graczy w Polsce i za granicą.
Od grudnia 2022 pełni funkcję dyrektora sportowego Warty Poznań.

Arkadiusz Głowacki

Piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy.
Reprezentant Polski podczas 29 występów drużyny narodowej.
W polskiej Ekstraklasie, w której łącznie wystąpił 435 razy, zadebiutował w barwach Lecha Poznań. Potem przez wiele sezonów grał w Wiśle Kraków, gdzie pełnił funkcję kapitana. Rekordzista „Białej Gwiazdy” pod względem liczby występów, sześciokrotnie wywalczył z Wisłą tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski. Z kolei z turecką drużyną Trabzonsporu wygrał Superpuchar Turcji.
W reprezentacji po raz pierwszy zagrał 10 lutego 2002 w meczu przeciwko Wyspom Owczym. W tym samym roku uczestniczył także w Mistrzostwach Świata, które rozgrywane były w Korei i Japonii.
Po zakończeniu kariery sportowej związany z Wisłą Kraków pełnił m.in. funkcję dyrektora sportowego i szefa skautingu.
Robert Kolendowicz
Piłkarz występujący na pozycji pomocnika i reprezentant Polski, trener.
Piłkarskie szlify zdobywał w klubach: MKS Chocicza, SKS 13 Poznań, Olimpia Poznań, Sokół Pniewy, Opał Pniewy i MSP Szamotuły. W 1997 wszedł do zespołu Amiki Wronki, rok później przeniósł się do Lecha Poznań, następnie grał w Warcie Poznań , RRC Heirnis Gent (Belgia) oraz m.in. Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Koronie Kielce, ŁKS Łódź, GKS Bełchatów. W barwach Zagłębia Lubin wywalczył tytuł Mistrza Polski (2006/2007). Jako zawodnik Pogoni Szczecin w sezonie 2011/2012 wywalczył awans do Ekstraklasy.
Z Portowcami związał się po zakończeniu aktywnej kariery piłkarskiej. Pracował jako asystent trenera drużyn młodzieżowych, trener-koordynator w klubowej akademii oraz asystent trenera pierwszego zespołu.
Od 15 sierpnia 2024 roku pełni funkcję głównego trenera Pogoni Szczecin, z którą wywalczył awans do finału Pucharu Polski.

Krzysztof Kotorowski

Piłkarz, jeden z najlepszych bramkarzy w historii KKS Lech Poznań.
Wychowanek Olimpii Poznań. W Ekstraklasie zadebiutował grając dla Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski wchodząc w 62. minucie za… innego naszego znanego absolwenta Tadeusza Fajfera.
Przez wiele sezonów (2004–2016) w zespole Lecha Poznań odgrywał istotną rolę, broniąc dostępu do bramki Niebiesko-Białych.
Dwukrotnie wywalczył z Kolejorzem Mistrzostwo Polski (2009/2010, 2014/2015), dwukrotniePuchar Polski (2004, 2009) oraz trzykrotnie Superpuchar (2004, 2009, 2015).
Również w Lechu zaliczył występy w rozgrywkach europejskich, w tym w sezonie 2008/2009 wszystkie mecze kwalifikacyjne i I rundy Pucharu UEFA.
Z poznańskim klubem pozostał związany także po zakończeniu kariery sportowej, pracując w Akademii Lecha.
Marek Łbik
To wybitny polski kajakarz trenujący w barwach Warty Poznań, przez wiele lat swojej kariery sportowej uznawany za czołowego kanadyjkarza świata.
Srebrny i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988), dwukrotnie złoty, czterokrotnie srebrny i dwukrotnie brązowy medalista Mistrzostw Świata, 32-krotnyMistrz Polski w różnych kategoriach.
Wielokrotnie wyróżniony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, złotym, srebrnym i brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.
W plebiscycie czytelników „Przeglądu Sportowego” z 1987 r. wybrany Najlepszym Sportowcem Polski wraz ze swoim partnerem z kajaka, Markiem Dopierałą.
Po zakończeniu startów dał się poznać jako aktywny działacz sportowy w zarządach PZK i PKOl. W macierzystym klubie KS Warta Poznań przez wiele lat pełnił funkcję prezesa.
W ostatnich latach zaangażowany w treningi i rozwój interesującej dyscypliny wodnej, jaką są smocze łodzie.

Paweł Matuszak

Radny Miasta Poznania od 2018 roku.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunkach Technika Świetlna i Elektroenergetyka oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem.
Pracę zawodową związał z Energetyką Poznańską, gdzie pracuje od ponad 20 lat. Jego pasja związana z kolekcjonowaniem polskiego sprzętu audio firmy Unitra, zaowocowała powstaniem Muzeum Unitry. Muzeum początkowo mieściło się w Zespole Szkól Łączności przy ul. Przełajowej, obecnie dostępne jest szerszej publiczności na ul. Bronowej 3.
W Radzie Miasta aktywnie wspiera inicjatywy związane z rozbudową infrastruktury, takiej jak chodniki, siłownie plenerowe i boiska. Angażuje się w organizację zajęć dla dzieci i młodzieży oraz porusza istotne kwestie społeczne i środowiskowe.
Grzegorz Mielcarski
Piłkarz występujący na pozycji napastnika, trener, reprezentant Polski, wicemistrz olimpijski z Barcelony (1992).
Przygodę ze sportem rozpoczął w sezonie 1986/87 od występów w Orle Chełmno. Dalsza ścieżka zawodowa Grzegorza Mielcarskiego wiązała się z grą w klubach: Polonia Bydgoszcz, Olimpia Poznań, szwajcarski Servette FC, Górnik Zabrze, Widzew Łódź, portugalski FC Porto, z którym wywalczył 4 tytuły mistrza Portugalii (1996-1999) i puchar Portugalii (1998), hiszpański UD Salamanca, Pogoń Szczecin, grecki AEK Ateny i Amika Wronki.
Od grudnia 2004 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego Wisły Kraków.
Od marca 2023 do 13 września 2023 współpracował w roli asystenta z selekcjonerem reprezentacji Polski, Fernando Santosem.
Ostatnimi czasy dał się poznać szerokiej publiczności jako ekspert, komentując mecze piłkarskie Ekstraklasy, reprezentacji RP, mistrzostw Europy i mistrzostw świata w piłce nożnej w stacjach telewizyjnych Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 i TVP.

Arkadiusz Radomski

Piłkarz występujący na pozycji stopera lub defensywnego pomocnika, 30-krotny reprezentant Polski, Mistrz Europy do lat 16 (1993).
Piłkarską karierę rozpoczynał w zespole Mieszko Gniezno. W 1994 roku przeniósł się do Lecha Poznań. Następnie kilka sezonów grał w Holandii w barwach: BV Veendam, NEC Nijmegen oraz sc Heerenveen, z którym wywalczył wicemistrzostwo Holandii (1999/2000) i awansował do Ligi Mistrzów. Z kolei z Austrią Wiedeń dwukrotnie zdobył Puchar Austrii oraz Mistrzostwo Austrii.
Ostatnie dwa sezony w karierze spędził w Cracovii.
Po wycofaniu się z profesjonalnego futbolu, zaangażował się w pracę szkoleniową. Pełnił funkcję dyrektora sportowego w akademii piłkarskiej Coerver Coaching Polska, a obecnie prowadzi szkółkę piłkarską AP PROFI, której jest współzałożycielem.
dr inż. Witold Rewers
Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta w Poznaniu.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
W Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Poznaniu pracuje od 2016 roku.
Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Rejonowego, a następnie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Mirosław Szymkowiak

Piłkarz i reprezentant kraju, grający na pozycji pomocnika.
W reprezentacji Polski rozegrał 33 mecze m.in. w trakcie Mistrzostw Świata w 2006 roku oraz eliminacji do EURO 2004. Złoty medalista Mistrzostw Europy z reprezentacją do lat 16.
Grał dla Olimpii Poznań, Widzewa Łódź, Wisły Kraków oraz tureckiego Trabzonsporu.
Dwa razy zdobył mistrzostwo Polski z Widzewem, z którym zagrał też w Lidze Mistrzów.
Z Wisłą Kraków cztery razy wywalczył tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski.
Współzałożyciel Akademii Piłkarskej 21. Znany także z roli komentatora i eksperta sportowego Canal+ Sport.
Dariusz Wojciechowski
Piłkarz grający na pozycji pomocnika.
Silnie związany z wielkopolskim środowiskiem piłkarskim. Grał w najwyższej klasie rozgrywek krajowych dla poznańskich drużyn Olimpii, Warty i Lecha. Jedyny piłkarz, który grał w Ekstraklasie we wszystkich wielkopolskich drużynach, które grały na tym poziomie – poza wymienionymi także w Sokole Pniewy oraz Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.
Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 102 mecze.
Występował także w barwach w RRC Tournaisien (Belgia, 1997). Poza tym był zawodnikiem wielu polskich klubów jak: KP Konin, Lechia/Polonia Gdańsk, Aluminium Konin, Unia Janikowo, Kania Gostyń, Mieszko Gniezno i Grom Plewiska.
Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener, a obecnie działa w agencji menadżerskiej Fabryka Futbolu pod której opieką znajdują się tacy znani piłkarze jak m.in.: Krzysztof Piątek, Jan Bednarek, Jakub Moder, Karol Linetty, Michał Skóraś czy Tomasz Kędziora.

Zbigniew Zakrzewski

Piłkarz występujący na pozycji napastnika.
Karierę piłkarską rozpoczął w Lechu Poznań w sezonie 2000/2001.
W 2004 roku z Lechem zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Łącznie zagrał z poznańską drużyną 96 razy, strzelając 27 goli.
W trakcie kariery występował też w barwach Warty Poznań (2002, 2010) i w wielu innych klubach: Miedzi Legnica, Obrze Kościan, Aluminium Konin, FC Sion (Szwajcaria), FC Thun 1898 (Szwajcaria), Arce Gdynia, GKS-ie Bełchatów, Puszczy Niepołomice, Tarnovii Tarnowo Podgórne, KKS-ie Wiara Lecha Poznań.
Aktualnie wciąż związany z Poznaniem, w Akademii Lecha Poznań zajmuje się planowaniem karier młodych Lechitów – jest doradcą do spraw sportu, odpowiedzialnym za talent management.
Szymon Ziółkowski

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów, młociarz, mistrz olimpijski z Sydney z roku 2000 oraz mistrz świata z Edmonton z 2001 roku. Przez PZLA uznany za najlepszego polskiego młociarza stulecia 1919–2019.
Pięciokrotnie reprezentował kraj na igrzyskach olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin, Londyn).
Jest sześciokrotnym rekordzistą Polski i czternastokrotnym mistrzem Polski seniorów.
Znany także ze swojej działalności samorządowej i parlamentarnej – był posłem na Sejm VIII kadencji.
Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim (2000), Oficerskim (2009) oraz Komandorskim (2021) Orderu Odrodzenia Polski.
Od 2020 jest trenerem innego wybitnego polskiego młociarza – Pawła Fajdka.